Nádherný rodinný hotel priamo v centre Prahy

V srdci metropoly, avšak v jej pokojnej časti, priamo v susedstve Karlovho námestia, Emauzského kláštora a Faustovho domu, nájdete rodinný a novozrekonštruovaný Hotel U Svatého Jana ***.

Ten sídli v nádhernej neobarokovej historickej budove, ktorá vás očarí svojou magickou atmosférou. Tú dotvára aj príjemné a tiché okolie hotela. Vďaka tejto vynikajúcej polohe sa ľahko pešo dostanete ku všetkým pražským pamiatkam. Stanica metra je navyše len 200 metrov od hotela, zastávka električky priamo pred hotelom.

Izby hotela sú priestranné a krásne vybavené tak, aby štýlovo ladili k celému priestoru hotela. Každá má vlastné sociálne zariadenie (vrátane fénu), LCD TV, trezor a minibar. V hoteli je k dispozícii aj lobby, kde si môžete dať kávu alebo čaj.

Romantický víkend i rodinná dovolenka

Stovežatá Praha s dominantou Pražského hradu láka ročne státisíce turistov a jej krásu ocenil aj prestížny výber TripAdvisor (Praha patrí medzi 10 najobľúbenejších miest na svete).

Okrem klasických pamätihodností odporúčame navštíviť tiež pražskú ZOO, Technické múzeum, Národnú galériu, Židovskú štvrť s množstvom múzeí, Národné divadlo či aquapark Aquapalace Praha.

Dodatočné info

Deti:

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 11,9 rokov cca 420 Kč/noc na prístelke vrátane raňajok.

 • Deti od 12 rokov alebo ďalšia dospelá osoba 600 Kč/noc na prístelke vrátane raňajok.

Príplatky:

 • Parkovanie na hotelovom parkovisku 400 Kč/noc (nutná rezervácia vopred).

 • Izba Superior za príplatok 150 Kč/izba/noc v termíne 6.1. - 1.3.2019 a 200 Kč/izba/noc v termíne 1.3. - 26.12.2019.

 • Izba Suite za príplatok 300 Kč/izba/noc v termíne 6.1. - 1.3.2019 a 400 Kč/izba/noc v termíne 1.3. - 26.12.2019.

Ďalšie info:

 • V izbách Superior a Suite sa môžete ubytovať len vo všedné dni (NE - PIA).

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v hoteli . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 hodín, check out do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 250 Kč/malé plemená/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Dagmar K.)

Super, dobře dostupné místo. Ze všech stran to bylo blízko. Ubytování, super, připadali jsme si jako na zámku. Ochotni lidé, supr snídaně :)

Vynikajúce (Elena P.)

Krásny hotel na vynikajúcom mieste v centre Prahy. Veľké a čisté izby, veľmi milý a ochotný personál, pestré a chutné raňajky. Pre milovníkov piva odporúčame návštevu blízkej krčmičky U Zlatého tigra - kořalku nepodávajú, len pivo :-)

Vynikajúce (Marie Z.)

Prostředí hotelu velice příjemné a čisté, blízko centra. Personál ochotný, vstřícný, snídaně bohatá. Snad jedinou nevýhodou je, že pod okny je dost velký provoz tramvají - pokud má pokoj okna do ulice. Pro Ty, kteří mají slabý spánek, doporučuji při rezervaci požádat o pokoj s výhledem do zahrady. Jinak není co vytknout a pokud příště pojedu do Prahy, ubytuji se znovu jedině tady.

Tipy na výlet

Staromestské námestie a orloj

Staromestské námestie a orloj

Pri návšteve Prahy si nenechajte ujsť návštevu turistického srdca mesta - Staromestského námestia. Spletité uličky Starého mesta vás zavedú na miesto starej radnice s vežou a unikátnym stredovekým orlojom, ktorý je jedným zo symbolov Prahy. Ďalej tu nájdete Pomník Majstra Jána Husa, Týnsky chrám a jedinečný rokokový Palác Kynských. V blízkom okolí potom stojí za návštevu Židovské mesto, Klementinum, Rudolfinum, Múzeum Čokolády či erotiky a mnoho ďalších zaujímavostí.

Karlův most a Pražský hrad

Karlův most a Pražský hrad

Užite si jedno z najkrajších miest sveta plnými dúškami. Stačí prejsť nezameniteľný Karlov most a pred vami sa rozprestrie Malá Strana, Hradčany, Pražský hrad s Katedrálou sv. Víta a najkrajším výhľadom na stovežatú Prahu. Kým romantiku si užijete na Petříne, Staré mesto vás očarí množstvom pamiatok a svojou nezameniteľnou atmosférou s kaviarňami a výbornými reštauráciami. Vyskúšať môžete napríklad prechádzku kočom alebo plavbu po rieke Vltave.

Václavské námestie

Václavské námestie

Pôvodnému stredovekému trhovisku Konský trh, dnes druhému najdlhšiemu námestiu v republike, dominuje jazdecká socha svätého Václava od Josefa Václava Myslbeka z roku 1912. Za návštevu určite stojí tiež historická budova týčiaca sa nad ňou - Národné múzeum. "Václavák" bol ústredným miestom Nežnej revolúcie aj ďalších historických udalostí ako napríklad vyhlásenie vzniku Československa. Dnes je spolu s ulicou Na Příkopě obchodným centrom Prahy.