Ubytovanie v modernom hoteli v Tábore

Chcete zažiť skvelú dovolenku na juhu Čiech? Potom si vyberte Hotel Slávia. Moderne zariadený hotel v centre historického mesta Tábor vám ponúka príjemné ubytovanie v kompletne vybavených izbách s novým nábytkom, vlastnou kúpeľňou, WC, TV a WiFi pripojením.

Svoj pobyt si navyše môžete spestriť o samé dobré veci. Priamo v hoteli sa nachádza kaviareň Slávia, manikúra, pedikúra, kozmetický a kadernícky salón.

Pamiatky a zaujímavé múzeá

Zo starobylého mesta Tábor vyrážali husiti na svoje víťazné výpravy - slávnu minulosť tu tiež pripomínajú zdobené štíty meštianskych domov, pomník Jana Žižku z Trocnova aj gotická radnica.

Za návštevu stojí tiež Botanická záhrada, ZOO Tábor - Větrovy, podzemie a mnoho múzeí. Zaujímavé sú napríklad Múzeum čokolády a marcipánu a Múzeum Lega.


Do historického jadra mesta je to necelých 10 - 15 minút pokojnou chôdzou.


Len 18 km od Tábora si zalyžujete v ski areáli Moninec. V hlavnej sezóne je dokonca vypravovaný autobus na večerné lyžovanie priamo z autobusovej stanice.

Dodatočné info

Deti:

 • Deti do 5,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Deti do 14,9 rokov 375 Kč (cca 15 €)/noc vrátane raňajok.

 • Prístelka pre ďalšiu osobu 600 Kč (cca 22 €)/noc.

Ďalšie info:

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v hoteli . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 13:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik po dohode za poplatek 120 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Skvelé (Zdeněk J.)

Hotel blízko vlakového nebo autobusového nádraží nádraží kdo nemá auto, obdrželi jsme vše co bylo v kupónu uvedeno jen wifi na pokoji moc dobrý nebylo skoro vůbec, snídaně stejná každý den, okolí Tábora rozhledna Hýčkalka super, město Tábor skvělý, Hluboká nad Vltavou taky skvělý, víc se už nevešlo do našeho programu.

Vynikajúce (Paľo F.)

Jednoznačne - výborne. Ako s ubytovaním, tak s príjemnými ľuďmi, s ktorými sme sa stretli v Slávii, ale aj v meste Tábor. Skláňame hlavu nad čistotou mesta, s predavačmi po obchodoch i v reštauráciách, v premávke mestom i v okolí. Bol som na rozpakoch, že v Slávii na stole chýbali obrúsky, čo je v domácnosti bežné, ale - prepáčte- nikde som nevidel ....S BOHATÝMI SNÍDANEMI... To keby ste videli v Bojniciach hotel Regina- raňajky- prehnane bohaté a pritom ich propagujú ako polpenziu- švédske stoly, s bohatším výberom ako v Slávii, omeleta, vajíčka, pečená i varená klbása, párky, nespomeniem si hneď, ale snídane v Slávii by sa červenalo, biela káva, čierna káva, kakao, Nie sme s manželkou prieberčiví, ale - hodnotenie nie je nijako lichotivé - škoda...Manželka ešte dodáva - čistota na vysokej úrovni -výmena uterákov v kúpelni prekvapujúco častá a čistá...

Vynikajúce (Jiří C.)

Velmi příjemný pobyt v centru u vlakového i autobusového nádraží, parkování ve dvoře hotelu - super

Tipy na výlet

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec patrí medzi očarujúce juhočeské mestá s pútavou históriou a významnými pamiatkami, ako napríklad kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorého nárožím prechádza 15. poludník východnej dĺžky.

Za návštevu určite tiež stojí Múzeum Jindřichohradecka, kde nájdete aj slávne Krýzové jasličky, ktoré tvoria najväčší ľudový mechanický betlehem na svete a sú zapísané v Guinessovej knihe rekordov.

Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou

Rozprávkový zámok Hluboká nad Vltavou nájdete na mieste pôvodne strážneho hradu z 13. storočia. V 16. storočí ho rod Schwanzerbergov prestaval na renesančný zámok a v 19. storočí za vlády kniežaťa Jána Adolfa II. Schwarzenberga prebehla posledná veľká prestavba v neogotickom štýle. V niekoľkých variantach prehliadok môžete nahliadnuť do bohato zdobených interiérov viac ako 140 miestností, vystúpiť na vyhliadkovú vežu alebo zistiť, ako vyzerala dobová zámocká kuchyňa. Zámok je prístupný celoročne.

Jeden z najkrajších zámkov v Čechách obklopuje nádherný park v anglickom štýle, ktorý dodáva miestu veľmi romantický nádych. Na zámku sa tiež natáčala časť slávnej rozprávky Pyšná princezná.

Písek

Písek

Mesto Písek leží na rieke Otave a môže sa pýšiť ako bohatou históriou, tak mnohými modernými zaujímavosťami. Jednou z najväčších atrakcií je najstarší kamenný most v Čechách, ktorý nechal už v 13. storočí postaviť Přemysl Otakar II. ako súčasť zlatého chodníka. Ďalšou zaujímavosťou je aj časť nábrežia s farebnými domami prezývaná Amsterdam alebo Titanik. Na južnom okraji historického centra sa nachádza Kostol Narodenia Panny Márie. Z dvojice jeho veží si môžete užiť výhľad do okolia. Ak vás zaujíma dobová technika, vydajte sa do elektrárne kráľovského mesta Písek. V expozíciách Prácheňského múzea sa zase dozviete viac o ryžovaní zlata alebo rybárstve.