• Ubytovanie v centre Prahy

 • Len 5 minút od Václaváku

 • Raňajky po celú dobu

 • Dieťa do 6 rokov zdarma

 • WiFi pripojenie zadarmo

Výhodné ubytovanie v centre Prahy

Keď už vyrazíte spoznávať hlavné mesto našich susedov, určite nechcete celý deň stráviť presunmi metrom. Práve preto sme pre vás pripravili výhodné ubytovanie v samotnom srdci metropoly.

Rodinný penzión Březina *** nájdete priamo v centre Prahy, iba 100 metrov od stanice metra I.P. Pavlova a 5 minút chôdze od Václavského námestia. K najznámejším pražským pamiatkam to tak budete mať skutočne kúsok.

Izby rodinného penziónu sú príjemne zariadené, nájdete v nich vlastnú kúpeľňu, TV, trezor a zadarmo sa tu pripojíte k WiFi.

Pamiatky, romantické prechádzky aj zábava

Stovežatá Praha s dominantou Pražského hradu láka ročne státisíce turistov a jej krásu ocenil aj prestížny výber Tripadvisor (Praha patrí medzi TOP 10 najlepších destinácií na svete za rok 2016).

Okrem klasických pamätihodností môžeme odporučiť najmä kaviarne v Starom Meste, Židovskú štvrť s množstvom múzeí alebo Náplavku, kde sa často konajú farmárske trhy či iné zaujímavé akcie.

Dodatočné info

Deti:

 • Jedno dieťa do 5,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 14,9 rokov alebo druhé dieťa do 5,9 rokov 400 Kč (cca 15 €)/noc na prístelke a s raňajkami.

Príplatky:

 • Parkovanie v garáži 300 Kč (cca 11 €)/noc (nutná predchádzajúca rezervácia).

Ďalšie info:

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v penzióne . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v penzióne záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 hodín, check out do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč (3,7 €)/noc (iba malé plemená)

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Jaromír M.)

Pobyt odpovídal popisu, ubytování perfektní, čisto, teplo. Velké + blízkost centra a výhodné parkování. Snídaně na 1*

Vynikajúce (Lucie K.)

Moc pěkný a čistý hotel i pokoj, recepční velice ochotný. Pokoj byl umístěn s výhledem do udržovaného dvorku - žádný hluk z ulice. Skvělá snídaně - velký výběr, výborné jídlo.

Vynikajúce (Květoslava D.)

Pension Březina splnil naše očekávání. Za tuto cenu, kterou jsme zaplatili u Slevokingu bychom v Praze blízko Václaváku ubytování určitě nesehnali. Můžeme doporučit všem turistům.

Tipy na výlet

Staromestské námestie a orloj

Staromestské námestie a orloj

Pri návšteve Prahy si nenechajte ujsť návštevu turistického srdca mesta - Staromestského námestia. Spletité uličky Starého mesta vás zavedú na miesto starej radnice s vežou a unikátnym stredovekým orlojom, ktorý je jedným zo symbolov Prahy. Ďalej tu nájdete Pomník Majstra Jána Husa, Týnsky chrám a jedinečný rokokový Palác Kynských. V blízkom okolí potom stojí za návštevu Židovské mesto, Klementinum, Rudolfinum, Múzeum Čokolády či erotiky a mnoho ďalších zaujímavostí.

Václavské námestie

Václavské námestie

Pôvodnému stredovekému trhovisku Konský trh, dnes druhému najdlhšiemu námestiu v republike, dominuje jazdecká socha svätého Václava od Josefa Václava Myslbeka z roku 1912. Za návštevu určite stojí tiež historická budova týčiaca sa nad ňou - Národné múzeum. "Václavák" bol ústredným miestom Nežnej revolúcie aj ďalších historických udalostí ako napríklad vyhlásenie vzniku Československa. Dnes je spolu s ulicou Na Příkopě obchodným centrom Prahy.

Karlův most a Pražský hrad

Karlův most a Pražský hrad

Užite si jedno z najkrajších miest sveta plnými dúškami. Stačí prejsť nezameniteľný Karlov most a pred vami sa rozprestrie Malá Strana, Hradčany, Pražský hrad s Katedrálou sv. Víta a najkrajším výhľadom na stovežatú Prahu. Kým romantiku si užijete na Petříne, Staré mesto vás očarí množstvom pamiatok a svojou nezameniteľnou atmosférou s kaviarňami a výbornými reštauráciami. Vyskúšať môžete napríklad prechádzku kočom alebo plavbu po rieke Vltave.