Vydajte sa na dovolenku do Českého Krumlova a objavte všetky krásy tohto historického mesta i južných Čiech. V cene balíčka máte výdatné raňajky i zľavu do reštaurácie Krumlovský Mlýn a do Coctail baru Strojovna.

Štýlové ubytovanie pri Vltave

Penzión Teddy stojí v historickom centre Českého Krumlova, budete mať teda ideálnu východiskovú pozíciu na spoznávanie všetkých pamiatok a zaujímavých miest.

Ubytovaní budete v jednej zo 7 izieb (6 dvojlôžkových a 1 trojlôžková), ktoré sú vybavené vlastným sociálnym zariadením a starožitným reštaurovaným nábytkom. Väčšina z nich má výhľad na Vltavu, dve do uličky.

V penzióne dostanete chutné raňajky, cez deň si môžete dať alko aj nealko nápoje, oddýchnuť si pri šálke kávy, cappuccina alebo čaju, po dohode vám personál pripraví na izbu vychladenú fľašu sektu.

Dodatočné info

Deti:

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko.

 • Detská postieľka 100 Kč (cca 3,7 €)/noc.

 • Každá ďalšia osoba po dohode s penziónom.

Príplatky:

 • Miestny poplatok 20 Kč (cca 0,7 €)/osoba/deň.

 • Parkovanie 200 Kč (cca 7 €)/noc (obmedzená kapacita, penzión odporúča rezerváciu vopred).

Ďalšie info:

 • Kupón nie je možné uplatniť v týchto termínoch 19. - 22.4.2019.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v penzióne . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v penzióne záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 hodin, check out do 10:30 hodin

 • Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/den

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov je perla Južných Čiech a tiež jedno z najnavštevovanejších miest v Čechách samotných.

Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Mimo iného tu nájdete tiež mnoho múzeí, synagógu alebo kláštor.

Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Holašovice (UNESCO)

Holašovice (UNESCO)

Čo je na tejto malej juhočeskej dedine tak zvláštne, že bola v roku 1998 zapísaná medzi kultúrne pamiatky UNESCO?

Odpoveďou je súslovie "sedliacke baroko" . Bohato zdobené štíty statkov, dobové studne a kaplnka v dedine patrí k tým najzachovalejším ukážkam ľudového baroka v Čechách . Holašovice sú unikátom práve vďaka autentickosti a absencii moderných prestavieb.

Užiť si tu môžete prechádzky, múzeum, dobré jedlo a cez leto tiež najrôznejšie sedliacke slávnosti, jarmoky a ďalšie kultúrne podujatia.

České Budějovice

České Budějovice

Klenotom Českých Budějovíc je jednoznačne historické jadro a námestie Přemysla Otakara II, ktoré je so svojím štvorcovým tvarom a rozmermi 133 x 133 metrov jedným z najväčších námestí v strednej Európe.

Mestská pamiatková rezervácia vás tak uchváti množstvom hodnotných cirkevných aj svetských stavieb s renesančnou a barokovou architektúrou, ako sú katedrála sv. Mikuláša aj dominanta mesta Černá věž... Prezrieť si môžete barokovú radnicu alebo Samsonovu fontánu - najväčšiu fontánu svojho druhu v Česku.