Brno je mesto mnohých tvárí a nemusíte byť práve obklopení rušnými ulicami, aby ste si ich užili. Ubytujte sa v penzióne Kadlcův mlýn v krásnom údolí s lesmi a rybníkmi, odkiaľ sa autom či verejnou dopravou ľahko dostanete do centra. Bohaté raňajky sú v cene.

Za brnenskou prírodou do Mariánskeho údolia

Ubytujte sa v penzióne Kadlcův mlýn v krásnom Mariánskom údolí v obklopení prírody, zároveň však stále s dobrou dostupnosťou do mesta Brna. V bezprostrednej blízkosti penziónu nájdete lesnatú krajinu a niekoľko jaskýň, ale aj obľúbenú bobovú dráhu.

Kadlcův mlýn stojí na pôvodnom pôdoryse rovnomenného mlyna, ktorý tu fungoval takmer tri storočia. Môžete sa teda tešiť aj na jedinečnú atmosféru. Penzión ponúka pohodlné dvoj a trojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením.

Každé ráno si pochutnáte na bohatých kontinentálnych raňajkách, a to v reštaurácii, ktorá sa pýši skvelou českou kuchyňou, výhodným denným menu a rozsiahlymi vonkajšími priestormi.

Kultúra, zábava i poučenie

Brno má všetkým návštevníkom rozhodne čo ponúknuť, či už sa jedná o architektonické skvosty ako Petrov, Špilberk alebo Vilu Tugendhat, či vychýrené pivnice a bary. Zájsť si môžete aj do divadla alebo navštíviť brnenskú ZOO.

Dodatočné info

Deti:

 • Deti do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Deti do 11,9 rokov 350 Kč (cca 13,5 €)/noc na prístelke s raňajkami.

 • Deti od 12 rokov a ďalšie dospelé osoby 445 Kč (cca 17,3 €)/noc na prístelke s raňajkami.

Príplatky:

 • Miestny poplatok 21 Kč (cca 0,8 €)/osoba/noc.

Ďalšie info:

 • Akcie penziónu: Zverinové hody (16. - 17.2.2019), Zabíjačkové hody (19. - 20.1.2019).

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v penzióne . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v penzióne záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 do 20:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Lom Hády

Lom Hády

Lokalita lom Hády v severovýchodnej časti Brna je výraznou dominantou širokého okolia, pokojnú éru tunajších kopcov v polovici minulého storočia ukončila ťažba. Po jej zastavení v roku 1997 prebehli v lome rekultivačné práce a výsev stepných druhov rastlín, celá oblasť je teraz častým turistickým cieľom. Jej najnavštevovanejšou časťou je Ruženin lom, na ktorého dne sa rozprestierajú na seba nadväzujúce malé jazierka.

Brno

Brno

Brno alebo aj Štatl či Oltec, ako hovoria mestu miestni, je moravská metropola svetového významu, aj napriek tomu si však zachováva skvelú priateľskú atmosféru a privíta vás nežnou, materskou náručou. Či už túžite po pokoji, kultúrnych zážitkoch alebo zaujímavých pamiatkach, v Brne sa vám dostane dostatok všetkého. Mesto žije rôznymi festivalmi, je domovom slávnych divadelníkov aj hudobníkov, prvotriednych reštaurácií a krčmičiek. Navštíviť môžete tiež hrad Špilberk, katedrálu sv. Petra a Pavla, miestnu hvezdáreň či ZOO alebo sa prejsť po zelených parkoch. V Brne sa rozhodne nudiť nebudete.

Brnenské podzemie

Brnenské podzemie

Brno je jedným z niekoľkých miest v Českej republike, ktoré ukrývajú starobylý podzemný systém otvorený verejnosti. Preskúmať môžete Labyrint pod Zelným trhom, Kostnicu u sv. Jakuba či Mincmistrovskú pivnicu. Teraz máte tiež možnosť pozrieť sa do krytu 10 - Z, najutajovanejšieho krytu z doby komunizmu, ktorý slúžil ako prípadný úkryt pre predstaviteľov mesta a kraja. Brnenské podzemie začalo byť objavované a sprístupňované verejnosti až v posledných desaťročiach, neváhajte teda zostúpiť pod mesto a skúsiť netradičný zážitok mimo dosahu denného svetla.