Rodinný penzión a gastronomický zážitok

Penzión Hurikán *** si vás získa svojou priaznivou rodinnou atmosférou a výbornou kuchyňou. Nachádza sa v mestskom parku neďaleko centra. Ubytovaní budete v pohodlne zariadených izbách a apartmánoch s vlastným sociálnym zariadením, chladničkou a televízorom. V apartmáne je navyše kuchynský kút.


Penzión má výborné hodnotenia na populárnej stránke Booking.com, kde získal 8,5 boda. Hostia si pochvaľujú predovšetkým výborné jedlo, ústretový personál a výhodnú lokalitu. Personál penziónu si zakladá na osobnom prístupe k hosťom.


K dispozícii je tiež reštaurácia, spoločenská miestnosť s TV, zimná záhrada s kozubom a udiarňou a pergola s vonkajším posedením pri kozube. Najmladší návštevníci určite ocenia vonkajšie detské ihrisko a detský kútik.

Starosti nechajte doma a relaxujte

Priamo oproti penziónu sa nachádza rekreačný areál Kotlina s krytým bazénom, zimným štadiónom i fitness. Ak hľadáte pokoj, odpočinok a aktívnu relaxáciu, ste na správnom mieste.

Zaplávajte si v krytom plaveckom bazéne. Doprajte si uvoľňujúce masáže aj vstup do parného kúpeľa a sauny.

Nechajte sa rozmaznávať. Za poplatok si môžete dopriať esenciálne kúpele, pivný kúpeľ, masáže za zvýhodnenú cenu, škoricový zábal alebo využite masážne ležadlo.

Dodatočné info

Deti:

 • Deti do 2,9 rokov 100 Kč (cca 3,7 €)/noc bez nároku na lôžko a stravu.

 • Deti do 11,9 rokov 350 Kč (cca 13 €)/noc vrátane prístelky a raňajok.

 • Deti od 12 rokov 600 Kč (cca 22 €)/noc vrátane prístelky a raňajok.

Príplatky:

 • Miestny poplatok 15 Kč (cca 0,5 €)/osoba/deň.

 • Príplatok za víkend a štátny sviatok 100 Kč (cca 3,7 €)/osoba/noc.

 • Sezónny príplatok (1.6. - 30.9.) 100 Kč (cca 3,7 €)/osoba/noc.

 • Doplatok za večeru pre dieťa či tretiu dospelú osobu 150 Kč (cca 6 €)/osoba/deň.

Ďalšie info:

 • 15minútová masáž môže byť vymenená za inú procedúru podľa ponuky alebo zo strany ubytovateľa za konzumáciu v hotelovej reštaurácii.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v penzióne . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v penzióne záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Na procedúry môže byť vyžadovaná rezervácia, informujte sa pri rezervácii pobytu.
 • Check in od 15:00 do 18:00 hodín, check out do 9:30 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/deň do 5 kg a 300 Kč/deň nad 5 kg

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Skvelé (Dušan P.)

Pěkné prostředí, dobré snídaně i večeře, nedostatkem je malý výběr televizních programů.

Vynikajúce (Hana M.)

Penzion byl útulný a čistý, obsluha ochotná a vstřícná. Vše co bylo uvedeno jsme obdrželi. Byli jsme velice spokojeni.

Vynikajúce (Václava ?.)

Penzion na webových stránkách uvádí: "Penzion nabízí ubytování v moderních a vkusně zařízených pokojích, které mají společnou, plně vybavenou kuchyň." Kuchyňka je ale pouze v apartmánu.

Tipy na výlet

Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod

V meste jednoznačne navštívte historické námestie, kde nájdete napríklad dom žurnalistu a spisovateľa Karla Havlíčka Borovského, v ktorom dnes môžete navštíviť múzeum. V renesančnom štíte Starej radnice nájdete kostru Langera, ktorý podľa povesti zradil mesto a otvoril bránu jihlavskému vojsku. Štáflova bašta, stredoveká drevená chalupa, zase patrí k najstarším dochovaným stavbám tohto typu v Česku. Na prechádzku si vyberte park Budúcnosť, ktorý sa nachádza len kúsok od centra. Nájdete tu niekoľko rybníkov, vodopád, altánok a radu vychádzkových ciest. Na park nadväzuje rad cyklotrás. V lete nevynechajte návštevu vonkajšieho kúpaliska s niekoľkými bazénmi. Toto mesto s bohatou históriou, kaviarňami, pivovarom Rebel, zimným štadiónom aj bazénom so slanou vodou tak rozhodne stojí za návštevu.

Ski areál Šacberk pri Jihlave

Ski areál Šacberk pri Jihlave

Zjazdovka na Šacberk, sa nachádza na okraji mestskej časti Zborna, ležiacej severne od Jihlavy. Najvyšší bod zjazdovky nájdete v nadmorskej výške 613 m, dĺžka zjazdovky je 380 metrov. Zjazdovka je ideálna na rodinné lyžovanie.

Skvelé lyžiarske podmienky tu nájdu ako lyžiari začiatočníci, tak pokročilí. Tešiť sa môžete aj na večerné lyžovanie, detský vlek a občerstvenie.

Milovníci bielej stopy nájdu v okolí zjazdovky tiež upravované bežecké trate.

Hrad Lipnice

Hrad Lipnice

Jeden z najmohutnejších českých hradov sa nachádza v obci Lipnice nad Sázavou na havlíčkobrodskej.

Na Lipnici si môžete užiť okrem prehliadky hradu tiež skvelý výhľad do okolia a malebné prostredie ako stvorené na romantické a rodinné prechádzky, ktoré kedysi inšpirovalo aj spisovateľa Jaroslava Haška. Práve tu totiž vznikala kniha Osudy dobrého vojaka Švejka.

Navštíviť tak môžete Haškov hostinec U České koruny , ochutnať pivo Haškov Lipnický špeciál, alebo sa prejsť k jeho soche pod hradom .

U Lipnice navštívte tiež Národný pamätník odpočúvania v zatopených žulových lomoch. Vo vychádzkovom okruhu pár kilometrov tú nájdete v skale vytesané niekoľkometrové pomníky - Bretschneidrovo ucho, Ústa pravdy a Zlaté oči.