Ubytovanie v Hornej Bečve s jedinečnou atmosférou

Chata Barborka leží v krásnom prostredí Moravskosliezskych Beskýd v obci Horní Bečva. Celoročne ponúka ubytovanie v dvoj až šesťlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V miestnej reštaurácii vás upútajú masívne drevené lavice alebo kožušiny na stenách.

K dispozícii je tiež vonkajšie posedenie, knihy, časopisy či stolné hry voľne k zapožičaniu. Chata Barborka je ideálnym miestom pre nenáročnú klientelu, ktorá dáva prednosť ubytovaniu s domáckou atmosférou a osobným prístupom. Verte, že tieto kladné stránky urobia aj z obyčajnej chaty úžasné miesto na trávenie dovolenky.

V okolí nájdete bohaté voľnočasové vyžitie. Beskydy sú priam pretkané turistickými trasami a cyklotrasami. Keď dostanete chuť potúlať sa, vydajte sa na niektoré z turistických cieľov: Bumbálky - sedlo, Sůkenická rozhľadna, Vysoká, Benešky, Kotlová, priehrada Horní Bečva, Kudlačena alebo Martiňák. Známe miesta ako Pustevny a Radhošť snáď ani nemusíme pripomínať.

Dodatočné info

Deti:

 • Dieťa do 2,9 rokov bez nároku na lôžko a stravu 100 Kč/noc do 31.1.2019 a 150 Kč/noc od 1.2.2019.

 • Dieťa do 5,9 rokov vrátane ubytovania a polovičnej polpenzie 350 Kč/noc do 31.1.2019 a 400 Kč/noc od 1.2.2019.

 • Dieťa do 14,9 rokov vrátane ubytovania a polpenzie 380 Kč/noc do 31.1.2019 a 430 Kč/noc od 1.2.2019.

Príplatky:

 • Miestny poplatok 14 Kč (cca 0,5 €)/osoba/noc.

Ďalšie info:

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v chate.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo na chate . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr na chate záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 15:00 do 18:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Skvelé (JAN S.)

Pro nenáročnou klientelu. Jídlo dobré, personál ochotný, takový návrat do 80. let. Pěkná lokalita výborná dostupnost. Klidně bych doporučil přátelům.

Skvelé (Iveta T.)

Ubytovanie bolo také pre nenáročných klientov (k ním patrím aj ja), personál ústretový, strava chutná. Jedinú výhradu mám, keď boli na večeru parené buchty (a nebola som sama, komu to vadilo). Tento pobyt je vhodný pre ľudí, ktorí majú radi turistiku, lesy a vedia oceniť kultúrne pamiatky.

Vynikajúce (Kristýna V.)

Hezká horská chata s malými, ale dobře zařízenými, čistými pokoji. Krásné okolní prostředí, vynikající kuchyně, výborná a milá obsluha. Děkuji tímto celému kolektivu chaty Barborka za jejich péči, vstřícnost a ochotu. Určitě všem 100% doporučuji.

Tipy na výlet

Lyžiarske stredisko Pustevny

Lyžiarske stredisko Pustevny

Chcete si zalyžovať na naozaj rozprávkovom mieste, kde vás okrem zjazdovky čaká aj jedinečná architektúra a krásny výhľad do okolia? Potom ste správne na Pustevnách. Na celkovo 2,8 km tratí vás čaká terén vhodný ako pre začiatočníkov a rodiny s deťmi, tak i pre pokročilých lyžiarov. V okolí nájdete napríklad tradičné ľadové sochy na Pustevnách a až 74 km upravovaných bežkárskych tratí vrátane hrebeňových trás.

Pustevny

Pustevny

Vyšliapte si kopec (alebo sa nechajte pohodlne vyviesť lanovkou až hore) a obdivujte unikátne drevené stavby v štýle ľudovej architektúry od slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Nájdete tu horskú chalupu Maměnka a tiež Libušín, ktorý sa teraz dočká obnovy po požiari v roku 2014. Miesto je pomenované po pustovníkoch, ktorí tu žili a patrí k nemu aj sto rokov stará hojne zdobená drevená valašská zvonička.

Ski areál U Sachovy studánky

Ski areál U Sachovy studánky

Lyžiarske svahy v Ski areáli U Sachovy studánky v Beskydách sú vhodné na rekreačné lyžovanie rodín s deťmi aj k výučbe lyžovania. Pre najmenších je pripravená detská lyžiarska škôlka s lanovým vlekom a kolotočom. Lyžiarske vybavenie si môžete v prípade potreby zapožičať priamo na mieste, a aby ste nepremrzli, personál vás pozýva na posedenie pri kozube vo vyhrievanej kolibe. Hrejivý karamelový grog príde po pár hodinách na svahu iste vhod.