• Kontinentálne raňajky pre dvoch

 • Neobmedzená konzumácia vína

 • Zapožičanie bicyklov

 • Krásna oblasť južnej Moravy

 • Veľa pamiatok v okolí

Penzión Sklep pri vinárskom chodníku

Nový Penzión Sklep leží v dedinke Jezeřany-Maršovice, ktorou vedie vinársky chodník a je tu tiež autobusová zastávka ideálna pre cestovateľov bez auta. Do Brna je to len 30 km, do Znojma potom 40 km.

Ubytovaní budete v jednej z dvojlôžkových izieb s vlastnou kúpeľňou a sociálnym zariadením. Izby sú moderne a komfortne zariadené a samozrejmosťou je TV a WiFi pripojenie.

Vínna pivnica aj vyžitie pre deti

Každé ráno sa posilníte kontinentálnymi raňajkami. Večer môžete posedieť s pohárom vína v novozrekonštruovanej klenutej pivnici. Počas teplých mesiacov si môžete posedieť na vonkajšej letnej terase.

Penzión je ideálny pre rodiny s deťmi, pre ktoré je pripravené vonkajšie ihrisko a vnútorný detský kútik. K dispozícii je tu tiež prebaľovací pult, nočník a detské sedadlo na wc.

Spoznajte krásy južnej Moravy

Obcou vedie vinársky chodník a v okolí sa nachádza celý rad pamätihodností.

Chcete vyraziť na vinársky chodník alebo zavítať na jednu z množstva pamätihodností? Vydajte sa na výlet pešo, alebo si v penzióne požičajte bicykel či kolieskové korčule. Len 1 km od dediny je Obora Moravský Krumlov, 7 km potom archeologické nálezisko pri Vedroviciach. Vydať sa môžete aj do Dolných Kounic, kde nájdete kláštor, hrad, zámok, židovskú synagógu i pútnickú kaplnku. Možností je veľa.

V lete potom vyrazte k vode. Okrem známeho kúpaliska Aqualand Moravia (19 km) sú tu tiež kúpaliská Olbramovice (9 km) a Moravský Krumlov (13 km).

Dodatočné info

Deti:

 • Dieťa do 1,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 11,9 rokov 290 Kč (cca 11 €)/noc s raňajkami.

Ďalšie info:

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik povolený za poplatok 120 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Krumlovsko-rokytenské zlepence

Krumlovsko-rokytenské zlepence

Sústava zlepencových skál rozprestierajúca sa na ploche 87 ha bola vyhlásená za národnú prírodnú pamiatku. Je členená na dve časti. Sústave Krumlovských skál dominujú Buben, Floriánek a Krížový kopec. O dva kilometre severnejšie po toku rieky nadväzuje línia Rokytenských skál - Viedenská skala, Tábor, Babky a Rokytenské steny. Oblasť je pretkaná sieťou náučných chodníkov s informačnými panelmi a obdivovať môžete aj dva vodopády.

Rozhľadňa Agátová veža

Rozhľadňa Agátová veža

Pri meste Židlochovice na kopci Výhon (355 m n. m.) bola postavená rozhľadňa Agátová veža. Názov súvisí s použitím agátového dreva ako stavebného materiálu. Veža je vysoká takmer 18 metrov a z vyhliadkovej plošiny umiestnenej vo výške 14,5 m od zeme sa vám naskytne úžasný výhľad do okolia. Po vyjdení 76 schodoch môžete pozorovať Židlochovský zámok s parkom, vinice Blučiny, obce južne od Brna, Drahanskú vrchovinu, Ždánické vrchy, Babí lom, Pálavu, dokonca aj časť Rakúska (kopec Hollenstein, pohorie Leiser Berge).

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia

Celkom 12 bazénov (6 vnútorných a 6 vonkajších), 20 rôznych tobogánov a atrakcií, rozsiahly wellness svet s bohatou ponukou masáží, bary priamo vo vode, detský bazénik so zábavnými prvkami, to je Aqualand Moravia v Pasohlávkách na severe Pálavy. Vodný svet je otvorený každý deň od 10:00 do 21:00 hodín a základné celodenné vstupné pre dospelého vyjde na 550 Kč cez týždeň a 650 Kč cez víkend či počas sviatkov.