Nechajte sa ohromiť skalnými útvarmi a úchvatnou prírodou Českého Švajčiarska. Zázemie pre vaše výlety vám poskytne Hotel U Zelenému stromu ***, odkiaľ to máte len 5 km k Pravčickej bráne. V cene je navyše polpenzia, úschovňa bicyklov aj možnosť grilovania.

Rodinný hotel v obklopení prírodných krás

Rodinný hotel U Zeleného stromu *** ponúka vrelú atmosféru, domácu stravu a pokojné ubytovanie v obci Janov nad Hřenskom v Českom Švajčiarsku. Hotel vznikol v roku 1782 a dodnes tu dýcha starobylá atmosféra a voňajú okolité lesy.

Ubytovanie je zabezpečené v hlavnej budove hotela. Všetky izby sú vybavené televízorom, vlastným sociálnym zariadením a majú predsienky, ktoré vám zaistia dostatok súkromia.

Okrem izieb nájdete v budove tiež recepciu a reštauráciu, kde sa servíruje polpenzia. Navyše majú hostia po celý deň zadarmo k dispozícii kávu.

Kúsok pešo od ubytovania sa nachádzajú mnohé pôvaby Českého Švajčiarska. Napríklad najväčší skalný most Európy, Pravčická brána, je vzdialený len 5 km. Po turistických chodníkoch sa dostanete aj na veľa krásnych vyhliadok.

Dodatočné info

Deti:

 • Dieťa do 0,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 5,9 rokov 30% zľava z polovice ceny kupónu.

 • Dieťa do 17,9 rokov 10% zľava z polovice ceny kupónu.

Ďalšie info:

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v hoteli . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 do 18:00 hodín, check out do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Pravčická brána

Pravčická brána

Navštívte najväčšiu skalnú bránu v Európe a zároveň symbol a dominantu Českého Švajčiarska. Obdivovať ju môžete z okolitých vyhliadok alebo z výletného kaštieľa Sokolie hniezdo , ktorý sa od roku 1881 nachádza priamo pri 16 metrov vysokom oblúku brány. Sem sa dostanete najčastejšie pešo z Hrenska alebo od Hraničnej lúky po turistickej trase. Od Pravčickej brány potom môžete vystúpiť na jej úpätiu alebo k jednotlivým vyhliadkam týčiacich sa v okolí, ktoré vám ponúknu nádherný pohľad ako na majestátny skalný útvar, tak do širokého okolia.

Tiesňavy Kamenice

Tiesňavy Kamenice

Putovanie tiesňavami riečky Kamenice patrí vďaka všadeprítomným až 100 metrov vysokým skalným útvarom medzi tie najromantickejšie. Najnavštevovanejšími tiesňavami sú Edmundova (Tichá) a Divoká v dĺžke cca 6 km s tunelmi, skalnými prevismi a lávkami. Dva úseky cesty možno absolvovať len na lodičke. Prevoz od vzniku trasy zaisťujú prievozníci, ktorí vám poskytnú aj odborný výklad o okolí.

Děčínský Sněžník

Děčínský Sněžník

Děčínsky Sněžník je so svojimi 723 metrami najvyššia stolová hora Labských pieskovcov. Na jeho južnom okraji môžete po 153 schodoch vystúpiť na 33 metrov vysokú rozhľadňu z čias Rakúska-Uhorska, ktorá vám poskytne úchvatný výlet do okolia na Českosaské Švajčiarsko aj Lužické hory.