Navštívte Brno, moravskú metropolu a užite si pobyt s polpenziou v Penzióne ST Varadero, v mestskej časti Líšeň. Ubytovanie je neďaleko centra plného pamiatok, ale tiež nádherného Ruženinho lomu, lomu Hády a Moravského krasu.

Penzion Varadero sa nachádza v pokojnom prostredí Brna, v časti Brno - Líšeň neďaleko centra, ale aj Moravského krasu (20 minút jazdy). Ubytovanie je pre vás pripravené v dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi.

Súčasťou penziónu je reštaurácia so záhradkou, kde si pochutnáte na českej kuchyni a bar, kde sa každú sobotu usporadúvajú tanečné oldies party. K dispozícií je tiež úschovňa bicyklov a pre deti je pripravený detský kútik.

Vydajte sa na potulky po okolí

Priamo za penziónom sa nachádza vápencový lom v lese, nádherný lom Hády a Ruženin lom s peknými jazierkami. K lomom dôjdete behom pár minút. S deťmi sa vydajte do Lamacentra Hády.

Výjsť si môžete aj mimo Brno. Za návštevu stojí najväčšia priepasť v strednej Európe - Macocha alebo kvapľové jaskyne v Moravskom krase (10 km). Nenechajte si ujsť ani krásne historické centrum s jeho rozmanitým kultúrnym životom.

Dodatočné info

Deti:

  • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

  • Prístelka pre dieťa či dospelú osobu 400 Kč/noc.

Ďalšie info:

  • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
  • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v penzióne . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
  • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v penzióne záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
  • Check in od 11:00 hodín, check out do 10:00 hodín

  • Domáci maznáčik zakázaný

  • Hotel nie je bezbariérový

  • Fajčenie zakázané

  • Platba kartou nie je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Marie B.)

Ubytování v penzionu VARADERO - Brno Líšeň: spokojeni nad očekávání i se stravou a personálem. Prostředí a okolí, odvezla jsem si velmi krásné zážitky. Děkuji.

Skvelé (Magda N.)

Pobyt odpovídal popisu, se službami jsme byli spokojeni. Nevyhovovalo jen velmi nízko umístěné umyvadlo.

Vynikajúce (Renata P.)

V penzionu se nám líbilo, personál velmi příjemný, obsluha milá a ochotná. Jídlo chutné a velké porce, ke každému menu pití. Jako zpestření pobytu byla v sobotu fajn zábava. Doporučuji.

Tipy na výlet

Brno

Brno

Brno alebo aj Štatl či Oltec, ako hovoria mestu miestni, je moravská metropola svetového významu, aj napriek tomu si však zachováva skvelú priateľskú atmosféru a privíta vás nežnou, materskou náručou. Či už túžite po pokoji, kultúrnych zážitkoch alebo zaujímavých pamiatkach, v Brne sa vám dostane dostatok všetkého. Mesto žije rôznymi festivalmi, je domovom slávnych divadelníkov aj hudobníkov, prvotriednych reštaurácií a krčmičiek. Navštíviť môžete tiež hrad Špilberk, katedrálu sv. Petra a Pavla, miestnu hvezdáreň či ZOO alebo sa prejsť po zelených parkoch. V Brne sa rozhodne nudiť nebudete.

Petrov

Petrov

Katedrála sv. Petra a Pavla je jednou z najvýraznejších a najzaujímavejších budov Brna. Je dobre viditeľná zo všetkých svetových strán a jej vonkajšia podoba aj vnútorná výzdoba s dychberúcimi vitrážami ju radia k najkrajším cirkevným pamiatkam v Čechách. V katedrále prebiehajú nielen bohoslužby, ale aj rôzne koncerty a iné kultúrne podujatia, prístupná je verejnosti celoročne.

Hrad Špilberk

Hrad Špilberk

Dominantou Brna je už viac ako 700 rokov hrad Špilberk. V minulosti slúžil ako sídlo moravských markgrófov, vojenská pevnosť aj väzenie, v dnešnej dobe je múzeom s mnohými stálymi aj meniacimi sa expozíciami a kultúrnym centrom Brna. Okrem zaujímavých výstav si môžete na Špilberku prezrieť miestne kasematy či bastion, na hrade sa tiež pravidelne konajú koncerty, divadelné predstavenia a festivaly. Okolitý park je ale aj vhodným miestom pre pokojnú prechádzku a načerpanie nových síl na čerstvom vzduchu.