• Ubytovanie vo veži

 • Krásny apartmán

 • Raňajky v cene

 • Parkovanie zdarma

 • Český ráj

Neopakovateľný zážitok na vás čaká v Rezidencii Věž Jičín. Kde inde sa môžete ubytovať v priestrannom, štýlovo zariadenom apartmáne priamo vo veži zo šestnásteho storočia? Bonusom je potom kávovar a lahodné raňajky podávané v susednom hoteli.

Originálne ubytovanie v Jičíne

V hornej časti Rezidencie Věž Jičín nájdete pohodlné, reštaurované stredoveké lôžko aj vyvýšenú podestu s výhľadom na historické centrum Jičína.

K dispozícii ďalej máte štýlovú kúpeľňu s vaňou i sprchovým kútom, salónik s kávovarom, kde si môžete posedieť v luxusných kožených kreslách a halu s hlavnou časťou expozície Petra Hebera a s originálmi maľovaných ostrostreleckých terčov z 19. storočia.

Pod vežou sa nachádza privátny pivničný šenk s veľkým výberom bielych aj červených vín. Podľa povestí v ňom do dnešných dní prebýva duch smilného Jána, takže si na neho pri vychutnávaní vína dajte pozor.

Trochu histórie

Prvá zmienka o jičínskej pamiatke pomenovanej jednoducho "Veža" pochádza už z roku 1502. Pôvodne bola vystavaná z dreva, v roku 1543 však bola prestavaná do dnešnej podoby. Počas svojej viac ako päťstoročnej histórie, prešla veža niekoľkými úpravami a rekonštrukciami.

V roku 1993 zakúpil vežu od mesta výtvarník Petr Heber a premenil ju na expozíciu svojho diela, v súčasnej dobe je veža pod novými majiteľmi jednak ubytovacím zariadením, jednak výstavou súboru ilustrácií Tomiho Ungerer. Pri svojom pobyte sa tak môžete pokochať aj umením.

Dodatočné info

Deti:

 • Pobyt s deťmi nie je možný.

Ďalšie info:

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 15:00 hodín, check out do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik zakázaný

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Tipy na výlet

Jičín

Jičín

Dominantou Jičína je 52 m vysoká Valdická brána, mesto samotné je potom bránou do Českého raja, ktorý patrí k najobľúbenejším turistickým lokalitám Česka. Výlet do Jičína je vhodný pre rodiny s deťmi, keďže ide o domov obľúbeného rozprávkového lúpežníka Rumcajsa. Každý rok sa tu koná festival Jičín - mesto rozprávky, navštíviť môžete tiež Rumcajsov chodník alebo múzeum hry a interaktívnu galériu Rumcajsov svet Radka Pilaře.

Prachovské skaly

Prachovské skaly

Jedným z najzaujímavejších útvarov v Českom raji sú nepochybne Prachovské skaly, ktoré tvoria malé pieskovcové skalné mesto. Veľkým turistickým lákadlom sú náhorné plošiny na jednotlivých skalách, z ktorých si môžete vychutnať dychberúce výhľady na celý Český raj. Oblasť Prachovských skál je tiež útočiskom pre vzácne živočíchy. Ak budete mať šťastie, môžete tu natrafiť na výry, netopiere alebo rôzne druhy ďatlov.

Český raj

Český raj

Krásne výhľady, skalné mestá s údoliami, veľa hradov, zámkov a iných zaujímavostí - to všetko je dôvodom, prečo bol región Český raj zaradený medzi geoparky UNESCO a jeho časť je najstarším CHKO v Českej republike (vyhlásený v roku 1955). Tešiť sa môžete na Zlatý chodník Českého raja, ktorý vás dovedie k veľkému množstvu tunajších turistických skvostov, ktorými sú napríklad rozhľadňa Hlavatice, hrad Valdštejn, Hrubá Skála, Hruboskalské skalné mesto alebo Prachovské skaly. Zabudnúť by ste nemali ani na symbol celého regiónu - rozprávkový hrad Trosky, kde sa natáčala rozprávka Princ a Večernice, Pohlaď mačičke uši a Máj. Cyklisti navyše iste ocenia, že je Český raj prešpikovaný cyklotrasami, ktoré vedú prekrásnym a unikátnym terénom.