Odpočinok v historických kulisách Loun

Zavítajte do historického mesta Louny a užite si romantický víkend vo dvojici s ubytovaním v Renesančnom apartmáne alebo rodinnú dovolenku za výhodnú cenu.

Známy Hotel Union ***, ktorého tradícia sa datuje až do roku 1880, leží v samotnom centre kráľovského mesta Louny. Je ideálnym miestom, kam si zájsť na dovolenku s celou rodinou.

Štýlové izby s vlastným sociálnym zariadením dokazujú, že ubytovanie v hoteli môže byť zážitkom. V miestnej reštaurácii Šalanda potešia váš žalúdok špeciality medzinárodnej kuchyne i tradičné české pokrmy. Navyše tu majú stále vo výčape skvelé pivá.

Priamo v Lounách je tiež mestské kúpalisko s toboganmi a vodnými atrakciami alebo plavecká hala s 25 m plaveckým bazénom, detským bazénom, saunou a vírivkou.

Dodatočné info

Deti:

 • 1 dieťa do 11,9 rokov zdarma na prístelke vrátane raňajok.

 • Ďalšie dieťa či dospelá osoba 800 Kč/noc na prístelke vrátane raňajok.

Príplatky:

 • Parkovanie pred hotelom za poplatok 10 Kč/1,5 hodiny, každá ďalšia hodina 20 Kč s možnosťou platby po minútach (parkovacia karta alebo automat) - v prípade, že sa vyčerpá obmedzená kapacita parkoviska pri hoteli, ktorá je zadarmo.

Ďalšie info:

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v hoteli . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 50 Kč/noc po dohode s recepciou

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Alena K.)

Byli jsme spokojení. Ubytování odpovídalo popisu. Personál vstřícný, snaživý :,) Navíc jsme ocenili klid na pokoji. Neslyšeli jsme žádný hluk, ... asi pořádné stěny.

Vynikajúce (Dagmar K.)

Naprostá spokojenost ve všech směrech. Čisté, útulné pokoje, velmi milý personál, stravování buď přímo v hotelu nebo v sousedních restauracích, kterých je v Lounech dost. Ceny přijatelné, jídla chutná. Snídaně v hotelu bohaté, v krásném salonku. Louny krásné, okouzlující Chrám sv. Mikuláše s přístupnou věží a nádherným výhledem.Doporučuji a děkuji.

Vynikajúce (Marie I.)

Prostředí hotelu čisté, pokoj útulný a též čistý, povlečení sněhobílé, strava výborná, snídaně plně dostačující a personál velmi ochotný, nepochopím na co si v recenzích stěžují - jak ohledně stravy, tak i ubytování.

Tipy na výlet

Kounovské kamenné rady

Kounovské kamenné rady

Máte radi záhady? Potom určite navštívte jedno z najzáhadnejších miest v Česku - Kounovské kamenné rady, ktoré boli objavené v roku 1934. Na ploche niekoľkých hektárov sa tu v rovnobežných radoch rozprestiera vyše 2 000 kremencových kameňov s najčastejším priemerom 80 cm, ale aj balvanov tak mohutných, že by s nimi ľudská sila len ťažko dokázala pohnúť. K tejto záhade sa viaže mnoho povestí a teórií. V dome U troch líp je zriadená expozícia, ktorá vás prevedie doterajšími poznatkami bádania.

Rakovník

Rakovník

Pri návšteve Rakovníka sa rozhodne nudiť nebudete. Čaká vás malebné mesto plné pamiatok, histórie a pivnej kultúry. Obdivovať môžete miestne opevnenia, židovské mesto so synagógou a historické centrum. Rakovnicko je tiež pevne späté s pestovaním chmeľu a tradíciou varenia piva, ochutnať môžete napríklad miestne pivo Bakalár. V okolí nájdete aj stovky kilometrov turistických, cykloturistických a vodáckych trás, ktoré vás prevedú krásami miestnej prírody.

Křivoklát

Křivoklát

Navštívte historický hrad z 12. storočia, ktorý hral významnú úlohu v živote českých kráľov, kniežat a šľachty. Přemysl Otakar II. ho dal založiť a neskôr sa na ňom zdržiaval Karol IV., prestavoval ho Václav IV. a konečnú podobu mu vtlačil Vladislav Jagelovský. Za doby husitských vojen sa v ňom uchovávali tiež korunovačné klenoty a býval významným väzením. Dnes si tu môžete prezrieť hradnú kaplnku, mučiareň, Kráľovsku a Rytiersku sálu alebo knižnicu s 52 tisíckami zväzkami.