Odpočinok v historických kulisách Loun

Zavítajte do historického mesta Louny a užite si romantický víkend vo dvojici s ubytovaním v Renesančnom apartmáne alebo rodinnú dovolenku za výhodnú cenu.

Známy Hotel Union ***, ktorého tradícia sa datuje až do roku 1880, leží v samotnom centre kráľovského mesta Louny. Je ideálnym miestom, kam si zájsť na dovolenku s celou rodinou.

Štýlové izby s vlastným sociálnym zariadením dokazujú, že ubytovanie v hoteli môže byť zážitkom. V miestnej reštaurácii Šalanda potešia váš žalúdok špeciality medzinárodnej kuchyne i tradičné české pokrmy. Navyše tu majú stále vo výčape skvelé pivá.

Priamo v Lounách je tiež mestské kúpalisko s toboganmi a vodnými atrakciami alebo plavecká hala s 25 m plaveckým bazénom, detským bazénom, saunou a vírivkou.

Dodatočné info

 • 1 dieťa do 11,9 rokov zdarma na prístelke vrátane raňajok.

 • Ďalšie dieťa či dospelá osoba 800 Kč (cca 32 €)/noc na prístelke vrátane raňajok.

 • Parkovanie pred hotelom za poplatok 10 Kč/1,5 hodiny, každá ďalšia hodina 20 Kč s možnosťou platby po minútach (parkovacia karta alebo automat) - v prípade, že sa naplní obmedzená kapacita parkoviska pri hoteli, ktorá je zadarmo.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli .
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v hoteli . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 50 Kč/noc po dohode s recepciou

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Dagmar K.)

Naprostá spokojenost ve všech směrech. Čisté, útulné pokoje, velmi milý personál, stravování buď přímo v hotelu nebo v sousedních restauracích, kterých je v Lounech dost. Ceny přijatelné, jídla chutná. Snídaně v hotelu bohaté, v krásném salonku. Louny krásné, okouzlující Chrám sv. Mikuláše s přístupnou věží a nádherným výhledem.Doporučuji a děkuji.

Vynikajúce (Marie I.)

Prostředí hotelu čisté, pokoj útulný a též čistý, povlečení sněhobílé, strava výborná, snídaně plně dostačující a personál velmi ochotný, nepochopím na co si v recenzích stěžují - jak ohledně stravy, tak i ubytování.

Vynikajúce (Libuše K.)

Byly jsme velice spokojené, byla jsem s kamarádkou v renezančním apartmánu. Byl ještě hezčí, než na fotce. Personál i strava - vše vynikající. Na výlet jsme se vydaly do nedalekého Panenského Týnce a ke zřícenině hradu Žerotín. Také jsme absolvovaly výstup na nedaleký kopec Raná, kde jsem zastihly paraglidisty. Byl to zážitek! A samozřejmě jsme si prohlédly překlásné pamětihodnosti Loun.

Tipy na výlet

Kounovské kamenné rady

Kounovské kamenné rady

Máte radi záhady? Potom určite navštívte jedno z najzáhadnejších miest v Česku - Kounovské kamenné rady, ktoré boli objavené v roku 1934. Na ploche niekoľkých hektárov sa tu v rovnobežných radoch rozprestiera vyše 2 000 kremencových kameňov s najčastejším priemerom 80 cm, ale aj balvanov tak mohutných, že by s nimi ľudská sila len ťažko dokázala pohnúť. K tejto záhade sa viaže mnoho povestí a teórií. V dome U troch líp je zriadená expozícia, ktorá vás prevedie doterajšími poznatkami bádania.

Rakovník

Rakovník

Pri návšteve Rakovníka sa rozhodne nudiť nebudete. Čaká vás malebné mesto plné pamiatok, histórie a pivnej kultúry. Obdivovať môžete miestne opevnenia, židovské mesto so synagógou a historické centrum. Rakovnicko je tiež pevne späté s pestovaním chmeľu a tradíciou varenia piva, ochutnať môžete napríklad miestne pivo Bakalár. V okolí nájdete aj stovky kilometrov turistických, cykloturistických a vodáckych trás, ktoré vás prevedú krásami miestnej prírody.

Křivoklát

Křivoklát

Navštívte historický hrad z 12. storočia, ktorý hral významnú úlohu v živote českých kráľov, kniežat a šľachty. Přemysl Otakar II. ho dal založiť a neskôr sa na ňom zdržiaval Karol IV., prestavoval ho Václav IV. a konečnú podobu mu vtlačil Vladislav Jagelovský. Za doby husitských vojen sa v ňom uchovávali tiež korunovačné klenoty a býval významným väzením. Dnes si tu môžete prezrieť hradnú kaplnku, mučiareň, Kráľovsku a Rytiersku sálu alebo knižnicu s 52 tisíckami zväzkami.