• Raňajky alebo polpenzia

 • Fľaša vína na izbe

 • 2 deti do 16,5 rokov zdarma

 • Parkovanie pri penzióne zdarma

 • Karlovice v Jeseníkoch

Hľadáte miesto na rodinnú dovolenku v českých horách? Skúste Penzión Merlin v Jeseníkoch, kde vám naservírujú raňajky či polpenziu a pridajú fľašu vína. Oceníte blízkosť turistických miest a historických pamiatok.

Rodinná dovolenka v blízkosti Praděda

Penzión Merlin leží v Karloviciach v strede Jeseníkov. Ubytovaní budete v štandardne zariadených izbách s TV a vlastným sociálnym zariadením. Ak chcete vyraziť na dovolenku aj s deťmi, tu vám vyjdú v ústrety.

V penzióne máte možnosť vyžitia vnútri aj vonku vďaka stolnému tenisu, futbalu, ruským kolkám, šípkam i letnému posedeniu pri ohnisku a záhradnom grile. Pre deti je vonku pripravené detské ihrisko.

V okolí nájdete významné strediská ako Vrbno pod Pradědom (5 km) alebo Praděd (20 km). Kúpele Karlova Studánka sú jedným z najromantickejších miest v kraji a z penziónu sú vzdialené len 14 km. Pre záujemcov o históriu stojí neďaleko tiež Zámok Bruntál.

V neposlednom rade to máte len 25 km k poľským hraniciam a nič vám nebráni vyhradiť si čas na preskúmanie tamojších miest a svahov.

Dodatočné info

Deti:

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • 2 deti do 16,5 rokov zdarma na lôžku.

 • Raňajky pre dieťa za príplatok 90 Kč (cca 3,5 €)/osoba/noc, polpenzia pre dieťa za príplatok 190 Kč (cca 7 €)/osoba/noc.

Príplatky:

 • Miestny poplatok 18 Kč (cca 0,7 €)/osoba/noc.

Ďalšie info:

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v penzióne . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v penzióne záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 90 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Martin V.)

Prostředí penzionu odpovídalo ceně. Strava velmi slušná. Oceňuji pobyt dětí zdarma. Doporučuji po výšlapu na Praděd také mokřady Rejvíz a Velké mechové jezírko stojí za to navštívit Karlovu Studánku - moc pěkná

Skvelé (Barbora B.)

Prostředí hotelu bylo skromné,ale čisté. Personál vstřícný a ochotný. Snídaně nebyly moc bohaté, ale dobré. Typ na prohlídku kasárny v Karlovicích.

Vynikajúce (Petr H.)

Ubytování bylo ve větších starších pokojích, ale je vidět, že majitel postupně pokoje vylepšuje a investuje do nich. Obsluha velice vstřícná a příjemná, jídlo super.

Tipy na výlet

Karlova Studánka

Karlova Studánka

Navštívte malebné kúpele uprostred hôr, ktoré boli založené už v roku 1785. Starobylé kúpele v modernom šate ponúkajú kúpeľné pavilóny s krásnou architektúrou, umelý vodopád a kúpalisko. V meste nájdete aj geologickú expozíciu, drevený hudobný pavilón z 18. storočia a mnoho kaviarní. Po menšom výstupe po modrej sa potom dostanete na vyhliadku Rolandův Kameň.

Praděd

Praděd

Prečo sedieť na hoteli, keď sa neďaleko od vás týči do výšky 1 492 m n. m. najvyššia hora Moravy a Sliezska? Na vrchole hory panuje drsné počasie a priemerná ročná teplota neprevyšuje 1 °C. To vás ale vôbec nemusí trápiť, pretože až na vrchol vedie asfaltová cesta a vo vysielači nájdete aj reštauráciu a vyhliadku. Za dobrého počasia vás čaká až neuveriteľný rozhľad, kedy môžete vidieť Beskydy, Sněžku, ale aj Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakúsku.

Zámok Hradec nad Moravicí

Zámok Hradec nad Moravicí

Rozsiahly zámocký areál v Hradci nad Moravicí zahŕňa budovu Bieleho zámku, Červeného zámku a Bielej veže. Zámocký areál je nazývaný perlou Sliezska. Od roku 2001 je národnou kultúrnou pamiatkou. Vstup do zámockého areálu je spoplatnený: plné vstupné je 20 Kč (cca 0,80 €), znížené 10 Kč (cca 0,40 €). Následne si návštevníci môžu zvoliť jeden z prehliadkových okruhov. Hlavný okruh zahŕňa prehliadku spoločenských salónov a interiérov kniežacieho bytu. Doplnkový okruh ďalej ponúka prehliadku izby hosťovského apartmánu, prijímacej siene, zámockej kaplnky so sakristiou a erbovnej sály.