• Výhľad na jazero Lipno

 • Chutná domáca polpenzia

 • Aquaworld Marina Lipno

 • Možnosť úschovy bicyklov

 • Krásna príroda Šumavy

Ubytovanie v Penzióne Rex pri obľúbenom Lipne s polpenziou si skvele užijete v páre aj s rodinou. Atraktívna lokalita ponúka veľa možností bohatého vyžitia - cyklistiku, vodné bicykle, kajaky i osvieženie v aquaparku.

Dovolenka na brehu Lipna pre pár aj celú rodinu

Penzión Rex vám poskytne príjemné zázemie na strávenie pohodovej dovolenky. Všetky izby penziónu sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi. Z niektorých izieb sa môžete kochať pohľadom priamo na jazero Lipno.

Tešte sa na chutnú minútkovú kuchyňu, ktorú pre vás pripravia v reštaurácii penziónu. Oddýchnuť si môžete v krásnej záhrade s terasou a grilom.

Český Krumlov (UNESCO) a jazero Lipno

Prejsť sa choďte okolo jazera Lipno, ktoré je najväčším umelým jazerom v ČR. V okolí sú značené turistické aj cyklistické trasy. Vydať sa môžete aj na veľa výletov. Vyrazte napríklad do Českého Krumlova (31 km), ktorý uchváti každého návštevníka. Nájdete tu krivolaké uličky, malebné zákutia a romantické kaviarne.

Za videnie určite stojí hrad Rožmberk alebo novogotický rozprávkový zámok Hluboká nad Vltavou. Ak túžite po niečom akčnějšom, skúste paintball v areáli Adventure Park.

Pobyt v krásnom zákutí Šumavy na brehu Lipna

Pension Rex vám poskytne príjemné zázemie pre strávenie pohodovej dovolenky. Všetky izby penziónu sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi. Z niektorých izieb sa dokonca pokocháte pohľadom priamo na jazero Lipno.

Tešte sa na chutnú minútkovú kuchyňu, ktorú pre vás pripravia v reštaurácii penziónu. Oddýchnuť si môžete v krásnej záhrade s terasou a grilom.

Dodatočné info

Deti:

 • Deti do 1,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Deti do 9,9 rokov 290 Kč (cca 10,5 €)/noc vrátane polpenzie.

 • Deti do 14,9 rokov 390 Kč (cca 15 €)/noc vrátane polpenzie.

 • Detská postieľka 100 Kč (cca 3,7 €)/noc.

Príplatky:

 • Miestny poplatok 25 Kč (cca 1 €)/osoba/noc.

Ďalšie info:

 • Recepcia je v prevádzke od 9:00 hodín do 21:00 hodín.

 • V týchto termínoch nie je možné kupón uplatniť: 6.4. - 19.4.2018.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik do 10 kg za poplatok 100 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Vladimír B.)

Prostředí hotelu se nám velice líbilo, pobyt odpovídal popisu, obdrželi jsme všechno jak bylo uvedeno. Strava byla výborná. Výlet bych doporučil jednoznačně Stezka v korunami stromů.

Skvelé (Jiří B.)

Pension byl u silnice, ano odpovídal, ano obdrželi, služby "OK", "OK", byli jsme na kolech, dobrou fyzičku.

Vynikajúce (Irena S.)

Všechno super. Večeře výběr z 10 jídel převážně minutky. Myslím že si vybere každý.

Tipy na výlet

Vodná nádrž Lipno

Vodná nádrž Lipno

Vodná nádrž, alebo tiež Lipenské jazero, je najväčšie umelé jazero v Čechách. Nachádza sa v nadmorskej výške 726 metrov, dosahuje dĺžku 44 km a v najširšom mieste sú od seba brehy vzdialené cca 10 km. Cez leto je Lipno a okolie vyhľadávaným turistickým miestom na kúpanie, rekreáciu, športové vyžitie, turistiku a cyklistiku. Využiť môžete Jazerný cyklo-inline chodník okolo Lipna v dĺžke takmer 19 km a mnoho ďalších cyklostras v okolí. V zime potom potom môžete korčuľovať priamo na zamrznutej hladine jazera a užiť si tak až 12 km dlhú korčuliarsku dráhu.

Aquaworld Lipno

Aquaworld Lipno

Navštívte najväčší aquapark na Šumave, kde si užijete veľa zábavy po celý rok. S výhľadom na Lipenské jazero tu na vás čaká mnoho atrakcií vrátane kĺzačky, divokej rieky alebo bazéna s masážnymi tryskami. Pre dokonalý relax nechýba ani fínska sauna a možnosť masáží. Otvorené je denne od 10:00 do 21:00 hodín. Hneď vedľa nájdete aj ďalšie miesto pre rodinnú zábavu - detskú herňu Hopsárium.

Chodník korunami stromov Lipno

Chodník korunami stromov Lipno

Chodník korunami stromov Lipno bol otvorený v roku 2012 a išlo o vôbec prvú stavbu tohto druhu v Čechách.

Celková dĺžka trasy je 675 metrov. Za postupného stúpania vás náučné informačné a interaktívne tabule prevedú životom v miestnej prírode od semienka až po urastený strom.

Na konci chodníka sa môžete tešiť na dychberúci výhľad z vrcholu 40 metrovej vyhliadkovej veže. Za dobrých podmienok môžete vidieť až na vrcholky Álp.

Okrem výhľadu vás na ceste čakajú tiež tri zážitkové stanice s lanovými prvkami a na koniec (pre tých, ktorí sa neboja) tiež jeden z najdlhších suchých tobogánov v Čechách.

Chodník je otvorený celoročne a je úplne bezbariérový.

Kým v letných mesiacoch sa ku chodníku dostanete lanovkou, stezkabusom alebo po cyklistických a turistických trasách, v zime možno navštíviť chodník priamo zo zjazdovky.

Neďaleko nájdete tiež zábavné lesné ihrisko pre deti aj dospelých Kráľovstvo lesa.