• Polpenzia po celú dobu pobytu

 • Úschovňa bicyklov a detský kútik

 • Platnosť až do leta 2018

 • Nedaleko centra Brna

 • Moravský kras a Macocha

Vyberte sa do druhého najväčšieho mesta ČR - Brna. Ubytovaní budete v penzióne Varadero, ktorý je blízko centra plného pamiatok, ale aj nádherného Ruženina lomu, lomu Hády a Moravského krasu.

Hotel v tichej lokalite s dobrou dostupnosťou do centra

Penzión Varadero sa nachádza v pokojnom prostredí Brna v časti Brno - Líšeň neďaleko centra (20 minút jazdy), ale aj Moravského krasu (20 minút jazdy). Ubytovanie je pre vás pripravené v dvojposteľových izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi.

Súčasťou penziónu je reštaurácia so záhradkou, kde si pochutnáte na českej kuchyni a bar, kde sa každú sobotu organizujú tanečné oldies párty. K dispozícii je tiež úschovňa bicyklov a pre deti je pripravený detský kútik.


Prestížny denník New York Times vydal zoznam 52 miest, ktoré by ste si v roku 2016 rozhodne nemali nechať ujsť. Jedným z nich je práve Brno (27. miesto).


Vydajte sa na potulky po okolí

Nenechajte si teda ujsť krásne historické centrum s jeho nočným životom v kaviarňach, divadlách, štýlových baroch a reštauráciách.

Priamo za penziónom je Vápencový lom v lese, nádherný lom Hády a Ruženin lom s peknými jazierkami. K lomom dôjdete behom pár minút. S deťmi sa vydajte do Lamacentra Hády.

Vyjsť môžete aj mimo Brno - za návštevu stojí najväčšia priepasť v celej strednej Európe - Macocha, alebo kvapľové jaskyne v Moravskom krase (10 km).

Ak vás láka väčší výlet, navštíviť môžete aj Aqualand Moravia (35 km) a neďalekú Pálavu plnú viníc a nádherných výhľadov.

Príjemnou prechádzkou sa dostanete aj do Ochozu pri Brne, kde leží Jaskyňa Netopýrka a Pekárna.


Pri svojej návšteve Českej republiky nezabudnite ani na trochu (alebo viac) tej gastroturistiky a spoznajte susednú krajinu tiež svojimi chuťovými pohárikmi. Ochutnajte regionálne pokrmy a zapite je skvelou pálenkou. Prečítajte si nášho gastroprůvodce a dozviete sa viac.

Penzion Varadero sa nachádza v pokojnom prostredí Brna, v časti Brno - Líšeň neďaleko centra, ale aj Moravského krasu (20 minút jazdy). Ubytovanie je pre vás pripravené v dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi.

Súčasťou penziónu je reštaurácia so záhradkou, kde si pochutnáte na českej kuchyni a bar, kde sa každú sobotu usporadúvajú tanečné oldies party. K dispozícií je tiež úschovňa bicyklov a pre deti je pripravený detský kútik.

Dodatočné info

Deti:

 • Dieťa do 3 rokov bez nároku na lôžko zdarma.

 • Prístelka pre dieťa či dospelú osobu 400 Kč (cca 15 €)/noc.

Ďalšie info:

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo e-mailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.
 • Check in od 11:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik zakázaný

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Skvelé (Vladimír T.)

Strava byla v pořádku, personál v pohodě. Pokoj čistý, ale umístěný nad Sport barem, který jede nonstop. Takže špunty do uší pro klidnější spánek.

Skvelé (Břetislav M.)

Obtížný příchod k pokojům (točité schodiště), na pokoji chyběl stole se židlí (muselo se sedět na válendách). Personál byl ochotný, strava dobrá a dostatečná. Celkově jsme byli spokojeni.

Vynikajúce (Tatjana M.)

Boli sme spokojní s penziónom hlavne preto, že sa nachádzal na okraji mesta, s blízkou dostupnosťou mestskej dopravy. My s manželom nároční nie sme, tak sa nám páčilo aj ubytovanie so stravou. Dve noci sa dá sa dá vydržať všade. Akurát, že ak by sme tam mali byť týždeň, tak by som upravila večere. Lebo vybrať si z kuraciny alebo bezmäsitého jedla na večeru pre chlapa je málo. Raňajky výber zo 4 jedál, super.

Tipy na výlet

Brno

Brno

Brno, čiže Štatl či Oltec, ako hovoria mestu miestni, je moravská metropola svetového významu, aj napriek tomu si však zachováva skvelú priateľskú atmosféru a privíta vás nežnou, materskou náručou. Či už túžite po pokoji, kultúrnych zážitkoch či zaujímavých pamiatkach, v Brne sa vám dostane dosť od všetkého. Mesto žije rôznymi festivalmi, je domovom slávnych divadelníkov aj hudobníkov, prvotriednych reštaurácií a krčmičiek. Navštíviť môžete tiež hrad Špilberk, katedrálu sv. Petra a Pavla, miestnu hvezdáreň či ZOO alebo sa prejsť po zelených parkoch. V Brne sa rozhodne nudiť nebudete.

Petrov

Petrov

Katedrála sv. Petra a Pavla je jednou z najvýraznejších a najzaujímavejších budov Brna. Je dobre viditeľná zo všetkých svetových strán a jej vonkajšia podoba aj vnútorná výzdoba s dychberúcimi vitrážami ju radia k najkrajším cirkevným pamiatkam v Čechách. V katedrále prebiehajú nielen bohoslužby, ale aj rôzne koncerty a iné kultúrne podujatia, prístupná je verejnosti celoročne.

Hrad Špilberk

Hrad Špilberk

Dominantou Brna je už viac ako 700 rokov hrad Špilberk. V histórii slúžil ako sídlo moravských markgrófov, vojenská pevnosť aj väzenie, v dnešnej dobe je múzeom s mnohými stálymi aj meniacimi sa expozíciami a kultúrnym centrom Brna. Okrem zaujímavých výstav si môžete na Špilberku prehliadnuť miestne kasematy či bastion, na hrade sa tiež pravidelne konajú koncerty, divadelné predstavenia a festivaly. Okolitý park je ale aj vhodným miestom pre pokojnú prechádzku a načerpanie nových síl na čerstvom vzduchu.