Vyberte sa do druhého najväčšieho mesta ČR - Brna. Ubytovaní budete v penzióne Varadero, ktorý je blízko centra plného pamiatok, ale aj nádherného Ruženina lomu, lomu Hády a Moravského krasu.

Hotel v tichej lokalite s dobrou dostupnosťou do centra

Penzión Varadero sa nachádza v pokojnom prostredí Brna v časti Brno - Líšeň neďaleko centra (20 minút jazdy), ale aj Moravského krasu (20 minút jazdy). Ubytovanie je pre vás pripravené v dvojposteľových izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi.

Súčasťou penziónu je reštaurácia so záhradkou, kde si pochutnáte na českej kuchyni a bar, kde sa každú sobotu organizujú tanečné oldies párty. K dispozícii je tiež úschovňa bicyklov a pre deti je pripravený detský kútik.


Prestížny denník New York Times vydal zoznam 52 miest, ktoré by ste si v roku 2016 rozhodne nemali nechať ujsť. Jedným z nich je práve Brno (27. miesto).


Vydajte sa na potulky po okolí

Nenechajte si teda ujsť krásne historické centrum s jeho nočným životom v kaviarňach, divadlách, štýlových baroch a reštauráciách.

Priamo za penziónom je Vápencový lom v lese, nádherný lom Hády a Ruženin lom s peknými jazierkami. K lomom dôjdete behom pár minút. S deťmi sa vydajte do Lamacentra Hády.

Vyjsť môžete aj mimo Brno - za návštevu stojí najväčšia priepasť v celej strednej Európe - Macocha, alebo kvapľové jaskyne v Moravskom krase (10 km).

Ak vás láka väčší výlet, navštíviť môžete aj Aqualand Moravia (35 km) a neďalekú Pálavu plnú viníc a nádherných výhľadov.

Príjemnou prechádzkou sa dostanete aj do Ochozu pri Brne, kde leží Jaskyňa Netopýrka a Pekárna.


Pri svojej návšteve Českej republiky nezabudnite ani na trochu (alebo viac) tej gastroturistiky a spoznajte susednú krajinu tiež svojimi chuťovými pohárikmi. Ochutnajte regionálne pokrmy a zapite je skvelou pálenkou. Prečítajte si nášho gastroprůvodce a dozviete sa viac.

Hodnotenie od zákazníkov

Skvelé (Anna P.)

Príjemný penzión, strava chutná, personál ústretový, nedostatky, ktoré sa vyskytli odstránené okamžite. Jediným nedostatkom bolo nerešpektovanie zákazu fajčenia na izbách zo strany zákazníkov. Poloha penzionu vzhľadom na dostupnosť centra mesta dobrá.

Vynikajúce (Miloš V.)

Vše fajn, jen problém s špatně větratelným podkrovím, v horkých dnech tam musí být k padnutí, měli jsme štěstí že se ochladilo a pršelo, jídlo dobré, domácí, spokojenost s kvalitou i kvantitou, příjemná obsluha. Výlet určitě hády. Růženin lom, a pak východisko pro Moravský kras.

Vynikajúce (stanislava M.)

Velice se nám prostředí líbilo, ubytování pěkné, strava výborná a plně dostačující, obsluha výborná vřele doporučujem všem. I my se tam rádi ještě vrátíme.

Skvelé (Elena K.)

Byli jsme opravdu spokojeni. Pokoje útulné, čisté, teplo... jídlo chutné, poctivé porce, personál příjemný. Každou sobotu dole hraje DJ písničky 80té, 90té léta i moderní písničky. Kdo hledá romantiku, musí do wellnessu do hor. Kdo hledá kvalitní přespání v Brně, můžu jen doporučit.

Vynikajúce (Tatjana M.)

Boli sme spokojní s penziónom hlavne preto, že sa nachádzal na okraji mesta, s blízkou dostupnosťou mestskej dopravy. My s manželom nároční nie sme, tak sa nám páčilo aj ubytovanie so stravou. Dve noci sa dá sa dá vydržať všade. Akurát, že ak by sme tam mali byť týždeň, tak by som upravila večere. Lebo vybrať si z kuraciny alebo bezmäsitého jedla na večeru pre chlapa je málo. Raňajky výber zo 4 jedál, super.

Vynikajúce (Hana A.)

Pobyt v penzionu výborný. Jídla až nad hlavu a výborné. Škoda, že jsme tam byli tak krátce.

Skvelé (Jana K.)

Penzion bych pěkný, umístěný na okraji Brna v Líšni, takže byla možnost pěkných výletů. Okolí vypadalo jako na venkově. Od Slevokingu jsme dostali informace, co v okolí i v centru navštívit, což jsme využili. Další informace měl na svých stránkách penzion Varadero, kde jsme byli ubytovaní. Líbily se nám lomy Hády a Růženin lom (viz fotografie). Doprava do centra dobrá, autobusem nebo tramvají. Jídlo k večeří bylo nabízeno jen jedno, převážně smažené. K snídani výběr z párku, vajíček smažených a omelety. K pití káva, čaj, džus, na požádání voda. Personál ochotný.

Skvelé (Břetislav M.)

Obtížný příchod k pokojům (točité schodiště), na pokoji chyběl stole se židlí (muselo se sedět na válendách). Personál byl ochotný, strava dobrá a dostatečná. Celkově jsme byli spokojeni.

Vynikajúce (Viera I.)

Príjemné prostredie, dobrá obsluha, ešte lepší kuchár a jeho strava. Perfektné, aj ubytovanie. Všetko dobré. Dostali sme všetko, čo bolo na kupóne uvedené.

Skvelé (Jana L.)

Pokoje jednoduše zařízené, čisté, večeře (dali nám vybrat ze třech jídel) i snídaně dobré. Večer byla diskotéka, tak jsme si pěkně zatancovali, ale samozřejmě i počítali s hlukem na pokoji dokud nepřestali hrát. Mohli jsme ještě tančit i na pokoji jak byla hudba ještě slyšet. Byli jsme spokojení.